"Bez kochania trudno". Trzecia, folkowa płyta zespołu Good Staff

Aktualności » "Bez kochania trudno". Trzecia, folkowa płyta zespołu Good Staff

  • Good Staff - płyta "Bez kochania trudno"
  • Good Staff, fot. Rafał von Czakata
  • Good Staff, fot. Rafał von Czakata

W marcu 2020 r. poznański zespół Good Staff, w którym Jacek Skowroński jako pianista, klawiszowiec i - ostatnio - aranżer realizuje sie od 11 lat, wydał swoją trzecią płytę zatytułowaną Bez kochania trudnoTytuł został zaczerpnięty z testu ludowej pieśni kurpiowskiej Pocóżeście przyjechali moi mili goście. Bo też i cała płyta utrzymana jest w konwencji folkowej - są to autorskie opracowania polskich pieśni ludowych dokonane przez Jacka we współpracy z całym zespołem Good Staff. 

"Nuta folkowa, wyczuwalna w stylu zespołu od początku jego istnienia, zaczęła coraz bardziej dochodzić do głosu. Nasz pianista i klawiszowiec, Jacek Skowroński, sięgnął do swoich notatek – ulubionych polskich melodii ludowych, gromadzonych przez lata z różnych źródeł – i zaczął je opracowywać. Pojedyncze pieśni same układały się w opowieść – historię o miłości, tej romantycznej, przekornie zalotnej, tracącej wianek, stojącej przed ślubnym ołtarzem i tej tragicznej, niespełnionej czy wołającej do samego Boga. Opowieść wyśpiewaną prostymi ludowymi słowami i oplecioną mozaiką dźwiękowych barw, melodii i rytmów. Każdy dorzucił tu coś od siebie; w ten sposób powstawały "własne" fragmenty instrumentalne, wokalizy, pomosty między zwrotkami czy nawet całe utwory. Chodziło o to, by te surowe ludowe pieśni ubogacić w nasz, goodstaffowy sposób... I tak, w Poznaniu, w marcu 2020 roku światło dzienne ujrzała folkowa płyta zespołu Good Staff Bez kochania trudno" - piszą muzycy na swojej stronie internetowej.

Ta folkowa płyta dostępna jest w sklepach Strefa piosenki i Empik. Można jej posłuchać również na portalu streamingowym Spotify.

Zespół miał w planach zorganizowanie pokaźnego koncertu promocyjnego w swoim rodzinnym mieście Poznań. Koncert został chwilowo odroczony z powodu pandemii, lecz zostanie zagrany tak szybko, jak możliwe. Póki co muzycy zapraszają do zakupu swojej płyty w sklepach internetowych i odsłuchiwania jej na Spotify i YouTube.