Nowości

Fortepian

  • fot. Marta Stawska

Jacek Skowroński wraz z Hanną Banaszak zagrał setki koncertów w najróżniejszych miejscach w Polsce i zagranicą – od kameralnych klubów (Muzyczna Owczarnia w Jaworkach, kluby jazzowe w Wiedniu, Kolonii itp.) po wielkie sale koncertowe (udział w festiwalu Jazz Jamboree, koncercie pamięci Władysława Szpilmana w Sali Kongresowej, koncercie Zielono mi w reżyserii Magdy Umer w hołdzie Agnieszce Osieckiej, koncercie jubileuszowym w ramach Festiwalu Czterech Kultur, jubileuszu pracy artystycznej Hanny Banaszak w Teatrze Nowym w Poznaniu czy koncercie w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce). Brał też udział w nagraniu płyt studyjnych: Echa melodii zapomnianej, Banaszakofta, To miłość mi wszystko wyjaśniła (piosenki różnych wykonawców do tekstów Karola Wojtyły) i koncertowych. Warto wspomnieć liczne telewizyjne benefisy gwiazd polskiej estrady i sceny, zwłaszcza te w Teatrze Stu w Krakowie, podczas których pianista występował w zespole Hanny Banaszak.

 

Jacek Skowroński był pianistą w składach festiwalowych: Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Chodzieży, Festiwalu im. Anny Jantar we Wrześni czy Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu. Przez wiele lat regularnie nagrywał ścieżki dźwiękowe do spektakli Teatru Polskiego w Szczecinie (muzyka Adama Opatowicza). Współpracuje z takimi artystami, jak Felicjan Andrzejczak (Felicjan Andrzejczak z GLAM quartet), Mirosław Czyżykiewicz (płyta Muzyka wieczorem do wierszy Jarosława Iwaszkiewicza), Katarzyna Jamróz, Beata Lerach, z kompozytorem Jarkiem Kordaczukiem i wokalistką Basią Raduszkiewicz (Pstryk! Abecadło, Jesienne ogrody); gra także w widowiskowych koncertach agencji Royal Concert i spektaklach Teatru Nowego w Poznaniu (Moja Piaf, Życie to nie teatr, Mister Barańczak, Osiecka. Byle nie o miłości, Kanapka z czlowiekiem). Ostatnio muzyk przyjął zaproszenie od Poznańskiego Chóru Projektowego, z którym współtworzy kolejne estradowe projekty.

 

Jako klawiszowiec Jacek współpracował z Rui Carlos Ferreira - ex-wokalistą legendarnej grupy pop-dance '80 Bad Boys Blue, z Felicjanem Andrzejczakiem, a przede wszystkim działa w autorskim projekcie OSTY, utrzymanym w konwencji folk-elektro-pop.