Nowości

"Kofta, nastroje i żart"

Aktualności » "Kofta, nastroje i żart"

Jacek Skowroński, jako pianista wyjątkowo często odwiedza Scenę Wspólną (Poznań) - miejsce o świetnych warunkach technicznych i teatralnej charakterystyce. Tym razem, w ramach impresaryjnej działalności teatru, odbyła się tam premiera koncertu (przedstawienia?) "Kofta, nastroje i żart"  wg autorskiego scenariusza poznańskiego artysty kabaretowego, scenarzysty i felietonisty, Rafała Piechoty. Do udziału w wydarzeniu Rafał zaprosił popularną piosenkarkę i aktorkę teatralną i filmową, laureatkę Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, znaną też z programów rozrywkowych "(Co nam w duszy gra") - Katarzyna Jamróz. Jacek wystąpił jako pianista i aranżer, a na kontrabasie zagrał Marcin Chenczke.

W programie znalazło się kilkanaście utworów do tekstów znakomitego poety, jednego z najważniejszych autorów tekstów w historii polskiej piosenki - a był nim Jonasz Kofta.

"To coś pomiędzy koncertem a spektaklem. Usłyszycie piękne piosenki z tekstami Jonasza Kofty w wyjątkowej interpretacji Katarzyny Jamróz. Między innymi "Do łezki łezka", "Jego portret", "Idź swoją drogą", "Podróżą każda miłość jest". W programie jest też spora porcja subtelnych żartów. Piosenki aranżacyjnie i interpretacyjnie utrzymane są w klimacie czarującym." - pisze Rafał Piechota.

Premiera odbyła się 13 maja 2017.