Nowości

OSTY

Aktualności » OSTY

  • OSTY, fot. Sonia Igiel
  • OSTY, fot. Sonia Igiel

W sierpniu 2021 ukazała się premierowa piosenka zespołu OSTY - "Zabierz mnie ze sobą". Grupa tworzyła się w okresie pandemii, a jej powstanie jest efektem spotkania trójki muzyków. Są to: wokalistka i flecistka Joanna Skowrońska, perkusita Rafał Igiel oraz klawiszowiec Jacek Skowroński. Połączyła ich wspólna fascynacja różnymi gatunkami i konwencjami: szeroko rozumianą muzyką alternatywną, elektroniczym przetwarzaniem dźwięku i brzmieniami syntetycznymi. Za tworzywo obrali sobie polskie pieśni ludowe, które są dla nich punktem wyjścia dla brzmieniowych poszukiwań. Ich pierwszy projekt nosi nazwę OSTY i jest w trakcie realizacji.

OSTY Facebook

OSTY YouTube

@osty_band na Instagramie.

 

Kontakt:

Jacek Skowroński

tel. + 48 505 640 214

e-mail: jacek.fortepian@gmail.com

Organizacja i koordynacja koncertów:

Marta Szyszko-Bohusz

tel. +48 662 332 020

e-mail: martaszyszkobohusz@gmail.com

 

"Oset" to po łacinie Carduus L. Potocznie jednak tą nazwą określa się wiele podobnych roślin, na przykład dziewięćsił, nieśmiertelnik, popłoch, starzec Jakubek i oczywiście ostrożeń - ostrożnie! Osty kłują i wiecznie się o coś czepiają. Spotkasz je wszędzie: od torfowisk, poprzez ruczaje, aż po skalne półki. Niektóre z nich to chwasty, inne leczą, jeszcze inne dobrze smakują. A wszystkie pięknie kwitną.

Nasze OSTY kłują, pobudzają, drażnią. Są nieoczywiste, mogą zaskakiwać. Niespodziewanie dodają życiowej energii, by za chwilę zanurzyć w przyjemnej melancholii. Trudno się od nich odczepić, trudno się przy nich zestarzeć. Nie podchodź do nich zbyt ostrożnie, nie wpadaj też w popłoch. Mają dziewięć sił, są nieśmiertelne i rozsiewają się wszędzie. Mogą dobrze smakować, mogą nawet leczyć. A pewnego dnia pięknie zakwitną...

 

#popalternatywny #folkelektroniczny #osty #muzykaniezależna #alternativepop #electrofolk #indiemusic